Din lokale hjælp til dyr i nød

Hvis du har mistanke om dyr, der ikke bliver passet godt nok, eller har du fundet et dyr, der er kommer til skade eller er i nød, kan du ringe til Dyrenes Vagtcentral på 1812, eller få hjælp af din lokale kredsformand

Et landsdækkende netværk

Dyrenes Beskyttelse har 200 kredsformænd, som arbejder frivilligt for organisationen. De er fordelt over hele landet og kan dermed tage hånd om lokale dyreværnssager. Hvert år rykker kredsformændene ud til mere end 4000 dyreværnssager.

Hver by i hele landet er dækket af kredsformandsordningen og har en frivillig kredsformand tilknyttet, og det er vedkommende tilknyttet din by, du kan kontakte, hvis du har brug for hjælp til dyr i nød.

Find din lokale kredsformand ved at klikke på dit område og derefter din by her:

Liste over område- og kredsformænd

Albertslund

Nadja Larsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 26 80 16 72
E-mail: n.larsen@live.dk

Ballerup

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Dragør

Katharina Lingskov
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 59 56 30
E-mail: naturewoman77@gmail.com

Gentofte

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Gladsaxe

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Glostrup

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Herlev

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Hvidovre

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Høje-Tåstrup

Anja Larsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 27 30 99 99
E-mail: a_larsen@hotmail.com

Betina Johnbeck
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 54 02 36
E-mail: bet.johnbeck@gmail.com

Ishøj

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

København

Lotte Holm Pedersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 27 41 97
E-mail: lotte.holmp@gmail.com

Ellen Hertz Bilberg
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 92 91 52
E-mail: ellenbilberg@gmail.com

Lyngby-Taarbæk

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Rødovre

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Tårnby

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Vallensbæk

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Bornholm

Toni Lykke Christiansen
Områdeformand
Tlf Mobil: 27 43 68 69
E-mail: tonchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Greve-Solrød

Peter Bagger
Kredsformand
Tlf Hjemme: 46 15 00 21
Tlf Mobil: 20 15 07 21
E-mail: peterbachbagger@hotmail.com

Katja Saunte Bagger
Kredsformand
Tlf Hjemme: 46 15 16 21
Tlf Mobil: 20 22 83 21
E-mail: katjasauntebagger@hotmail.com

Anette Hougaard
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 76 73 68
E-mail: 0508anette@gmail.com

Køge

Ulla Hansen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 23 49 39 38
E-mail: ulla-hansen@postkasse.com

Lejre

Anita Haupt Holm
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 27 97 01 56
E-mail: ahh@zoo.dk

Roskilde

Tobias Hedegaard Holm
Områdeformand
Tlf Mobil: 26 58 13 98
E-mail: tobaholm@gmail.com

Christina Vingaard Sønderby
Kredsformand
E-mail: christinasonderby@hotmail.com

Gitte Westen Breaum
Kredsformand
E-mail: info@kaeledyrskompagniet.dk

Jette Pommer Rasbro
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 73 20 61
E-mail: jette.pommer@rasbro.dk

Annette Damsgaard
Kredsformand

Jonas Damsgaard
Kredsformand
Tlf Mobil: 81 44 44 18
E-mail: jonas@damsgaard.cc

Mette Storm Petersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 26 68 19 32
E-mail: mette.petersen.db@gmail.com

Claus Wiingaard
Kredsformand

Stephanie Schiøtt Egeriis
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 61 33 67 57
E-mail: homelessdog@live.dk

Stevns

Susan Kristensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 22 44 42
E-mail: snus-pus@hotmail.com

 

Allerød

Bente Houlbjerg Hansen
Kredsformand
E-mail: sos@houlbjerg.com

Egedal

Lene Lindholm Christiansen
Områdeformand
E-mail: lenchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Fredensborg

Ebbe Andresen
Kredsformand
E-mail: ebbe.andresen@gmail.com

Frederikssund

Furesø

Lene Lindholm Christiansen
Områdeformand
E-mail: lenchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Carl Lorberg
Kredsformand
E-mail: carl.lorberg@gmail.com

Gribskov

John Stubtoft Nielsen
Kredsformand
E-mail: dbstubtoft@gmail.com

Halsnæs

Merete Rask Egholm
Kredsformand
E-mail: merete.rask.egholm@gmail.com

Helsingør

Anders Bloch Jørgensen
Kredsformand
E-mail: andersblochj@gmail.com

Gitte Brandenburg
Kredsformand
E-mail: gittebrandenburg@gmail.com

Hillerød

John Stubtoft Nielsen
Kredsformand
E-mail: dbstubtoft@gmail.com

Hørsholm

Lone Clan
Kredsformand
E-mail: lone.clan@mail.dk

Rudersdal

Lene Lindholm Christiansen
Områdeformand
E-mail: lenchr@dyrenesbeskyttelse.dk

Lone Clan
Kredsformand
E-mail: lone.clan@mail.dk

Holbæk

Arne Stevns Sørensen
Områdeformand
Tlf hjemme: 59 26 88 76
Tlf Mobil: 40 26 88 76
E-mail: arnsoe@dyrenesbeskyttelse.dk

Anita Clausen
Kredsformand
Tlf Mobil: 51 35 24 13
E-mail: anitaclausen_9@hotmail.com

Natascha Kirk
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 68 70 34
E-mail: Frk.cebula@gmail.com

Jonas Rundstrøm Klausen
Kredsformand
Tlf. Mobil: 42 34 05 32
E-mail: jonas.klausen@icloud.com

Kalundborg

Arne Stevns Sørensen
Områdeformand
Tlf Hjemme: 59 26 88 76
Tlf Mobil: 40 26 88 76
E-mail: arnsoe@dyrenesbeskyttelse.dk

Dennis Dinesen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 59 50 30 56
Tlf Mobil: 21 76 13 56
E-mail: dk-dinesen@mail.tele.dk

Tina Andersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 90 95 12
E-mail: tina1941@live.dk

John Egemar Andersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 64 66 11
E-mail: johnea@post9.tele.dk

Odsherred

Irene Ohrberg
Kredsformand
Tlf Mobil: 24 84 85 44
E-mail: ireneohrberg@hotmail.com

Anne Dorthe Olsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 51 33 12
E-mail: annedortheo@yahoo.dk

Johnny Jensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 31 19 74 55
E-mail: johnnybirthejensen@gmail.com

Ringsted

Ann Dupont
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 56 94 34
E-mail: ann@smithers.dk

Pernille Patterson
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 22 42 46
E-mail: pernille.patterson@gmail.com

Slagelse

Erik Fredensborg
Kredsformand
Tlf Hjemme: 32 13 54 14
Tlf Mobil: 40 26 54 14
Tlf Arbejde: 40 26 54 14
E-mail: e.fredensborg@gmail.com

Allan Petersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 68 28 06
E-mail: bam-petersen@hotmail.com 

Henriette Søgaard
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 40 86 86 06
E-mail: dbkorsoer@gmail.com

Sorø

Winnie Larsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 50 92 54 14
E-mail: winnie@kongemosen.dk

Jeanette Kastrup
Kredsformand
Tlf Mobil: 51 77 76 71
E-mail: jeanette-kastrup@hotmail.com

Fakse

Otto Larsen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 56 72 51 13
Tlf Mobil: 42 41 33 41
E-mail: ottojlarsen@gmail.com

Poul-Erik Jørgensen
Områdeformand
Tlf Mobil: 40 59 06 00
E-mail: poujoe@dyrenesbeskyttelse.dk

Maria Prytz Reumert
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 93 64 67
E-mail: m_reumert@yahoo.dk

Mette Lynggaard Kristensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 88 87 81
E-mail: m_kris1983@hotmail.com

Tanja Hegner
Kredsformand
Tlf Mobil: 81 71 41 27
E-mail: hegnert@gmail.com

Guldborgsund

Joan Claire Svendsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 23 26 20 09
E-mail: knudsvendsen@tdcadsl.dk

Jane K. Hermansen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 54 17 40 01
Tlf Mobil: 20 90 37 52
E-mail: jkhe@regionsjaelland.dk

Louise Funch Olsen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 60 14 41 90
E-mail: funch_82@hotmail.com

Per Thomsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 13 89 49
E-mail: hanniogper@me.com  

Martin Godsk Dyring Elmbek
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 93 93 09 21
E-mail: elmbek@outlook.dk

Lolland

Dorthe Christensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 21 45 74 26
E-mail: dorthekaerbo@yahoo.dk

Anders Stav Hansen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 18 59 07
E-mail: ash@maribo-gym.dk

Kenni Hein Deleuran
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 34 29 72
E-mail: khdeleuran@gmail.com

Lenette Hansen
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 96 85 20
E-mail: vestervej95@hotmail.com

Næstved

Bo Jan Koldorf
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 10 93 52
E-mail: bok@kp-logistik.com

Vordingborg

Gitte Adler
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 33 92 36
E-mail: gitteadler@outlook.com

Karna Åse Pedersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 28 46 93
E-mail: ka0946@live.dk

Susanne Christensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 60 49 83 27

Finn Sekula
Kredsformand
Tlf Mobil: 60 48 29 05
E-mail: finn.sekula@youmail.dk

Ghita Malm
Kredsformand
Tlf Mobil: 60 66 61 13
E-mail: bbc@hotmail.dk

Assens

Jørgen Lund Hansen
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 85 39 70
E-mail: joergenlund@jubii.dk

Lene Hvitfeldt
Kredsformand
Tlf Mobil: 42 75 91 27
E-mail: lenehvitfeldt@gmail.com

Fåborg-Midtfyn

Morten Neye Andersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 28 28 23
E-mail: neye.andersen@gmail.com

Sine Frydenlund Andersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 27 83 65
E-mail: sinefrydenlund@hotmail.com

Lene Møller
Kredsformand
Tlf Mobil: 41 41 03 04
E-mail: lenedahlmoeller@gmail.com

Langeland

Leif Ottosen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 62 51 36 02
Tlf Mobil: 27 21 61 68
E-mail: leifottosen@gmail.com

Middelfart

Erik Ladefoged
Kredsformand
Tlf Hjemme: 65 96 45 83
E-mail: ruedalgaard@hotmail.com

Olav Wulff
Områdeformand
Tlf Mobil: 23 83 30 50
E-mail: olawul@dyrenesbeskyttelse.dk

Nordfyn

Erik Ladefoged
Kredsformand
Tlf Hjemme: 65 96 45 83
E-mail: ruedalgaard@hotmail.com

Nyborg

Olav Wulff
Områdeformand
Tlf Mobil: 23 83 30 50
E-mail: olawul@dyrenesbeskyttelse.dk

Odense

Erik Ladefoged
Kredsformand
Tlf Hjemme: 65 96 45 83
E-mail: ruedalgaard@hotmail.com

Ib Rigelsø
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 46 39 63
E-mail: rigelsoe@gmail.com

Lene Paulsen
Kredsformand
Tlf mobil: 61 33 27 47
E-mail: sandholdt70@gmail.com

Svendborg

Olav Wulff
Områdeformand
Tlf Mobil: 23 83 30 50
E-mail: olawul@dyrenesbeskyttelse.dk

Ærø

Ebbe Steen Olsen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 62 58 13 49
Tlf Mobil: 61 11 47 75
E-mail: olsenebbe@gmail.com

Fredericia

Dennis Falle Brandt
Kredsformand
E-mail: dennisbrandt1990@yahoo.com

Luna Brandt
Kredsformand
E-mail: luna.blind@gmail.com

Anja Christensen
Konst. kredsformand
E-mail: anja_rico@msn.com

Hedensted

Jens Koed
Kredsformand
E-mail: jenskoedpedersen@hotmail.com

Leila Andersen
Områdeformand
Tlf Mobil: 25 32 74 85
E-mail: leiand@dyrenesbeskyttelse.dk

Tanja Sparvath Pedersen
Kredsformand
E-mail: tanja@dk-sparvath.dk

Eva Gry Duve
Kredsformand
E-mail: gryduve@live.dk

Horsens

Lena Andersen c/o Leila Andersen
Kredsformand

Helle Smidt Bill
Kredsformand
E-mail: hellebill@ofir.dk

Daniel Møller Andersen
Kredsformand
E-mail: db@danielma.dk

Kolding

Leila Andersen
Områdeformand
E-mail: leiand@dyrenesbeskyttelse.dk

Iver Krogh
Kredsformand

Jette Møller Larsen
Kredsformand
E-mail: jettelar@live.dk

Vejle

Leif Arnholtz
Kredsformand
E-mail: arnholtzmail@tunet.dk

Helle Pouls
Kredsformand
E-mail: hellepouls@gmail.com

Gitte Brinch
Kredsformand
E-mail: gitteb_99@hotmail.com

Mia Kristina Sørensen
Kredsformand
E-mail: lmsorensen22@gmail.com

Tinna Kristensen
Kredsformand
E-mail: cooke.kristensen@gmail.com

Anette Tidemand
Kredsformand
E-mail: anette.tidemand@altiboxmail.dk

Thomas Andersen
Kredsformand
E-mail: grejs6b@gmail.com

Anne Steffensen
Kredsformand
E-mail: annesteffensen1982@gmail.com

Haderslev

Hans Jørn Frisk
Områdeformand
Tlf Hjemme: 74 83 52 22
Tlf Mobil: 20 11 59 22
E-mail: mandbjerghus@mail.dk

Tønder

Hans Jørn Frisk
Områdeformand
Tlf Hjemme: 74 83 52 22
Tlf Mobil: 20 11 59 22
E-mail: mandbjerghus@mail.dk

Jytte Ruwald
Kredsformand
Tlf Hjemme: 74 71 61 72
Tlf Mobil: 21 97 11 01
E-mail: jytte@ruwald.com

Lotte Frisk
Kredsformand
Tlf Mobil: 24 95 68 08
E-mail: lottefrisk67@gmail.com

Sønderborg

Hans Jørn Frisk
Områdeformand
Tlf Hjemme: 74 83 52 22
Tlf Mobil: 20 11 59 22
E-mail: mandbjerghus@mail.dk

Aabenraa

Preben Schou
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 60 18 85 59
E-mail: p-schou@hotmail.dk

 

Billund-Grindsted

Vibeke Volmers
Kredsformand
Tlf Hjemme: 75 33 03 15
Tlf Mobil: 40 40 68 11
E-mail: mam@volmers.dk

Heidi Kristiansen
Kredsformand
Tlf Mobil: 21 85 21 81
E-mail: landmandspige@gmail.com

Blaabjerg-Ølgod

Ejler Tang
Kredsformand
Tlf Hjemme: 75 22 44 37
Tlf Mobil: 40 36 44 37
E-mail: retang@godmail.dk

Esbjerg V

Karin Quist König
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 11 52 38
E-mail: karinqk@hotmail.com

Karen Margrethe Stenger
Kredsformand
tlf Mobil: 41 41 66 77
E-mail: stengerkaren@gmail.com

Esbjerg V - Bramming

Mogens Aagaard
Kredsformand
Tlf Hjemme: 75 17 30 87
E-mail: brammingdyreklinik@vetnet.dk

Finn Schweitz Christensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 23 35 16 32
E-mail: finn.schweitz@gmail.com

Esbjerg Ø

Jørn Neerup Rørvang
Områdeformand/vicepræsident
Tlf Hjemme: 75 21 12 65
Tlf Mobil: 21 28 20 05
E-mail: jnrvarde@mail.dk

Varde-Fanø-Helle

Jørn Neerup Rørvang
Områdeformand/vicepræsident
Tlf Hjemme: 75 21 12 65
Tlf Mobil: 21 28 20 05
E-mail: jnrvarde@mail.dk

Vejen

Linda Damsgaard
Kredsformand
Tlf Mobil: 24 44 18 69
E-mail: ldkd@tdcadsl.dk

John Callesen
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 70 70 87
E-mail: john@callesen.org

Iben Christensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 50527163
E-mail: ibenc@stofanet.dk

Herning

Jørn Neerup Rørvang
Midlertidig områdeformand
Tlf Mobil: 21 28 20 05
E-mail: jnrvarde@mail.dk

Herning

Lisbeth Agerbo
Kredsformand
Tlf Hjemme: 51 50 09 20
Tlf Mobil: 51 50 09 20
E-mail: lisbethagerbo@gmail.com

Holstebro

Linda L. Jensen
Kredsformand
E-mail: lijen79@gmail.com

Marie-Louise Sæther
Kredsformand
Tlf Mobil: 31 18 00 27
E-mail: marielouise.sather@gmail.com

Ikast-Brande

Jørn Neerup Rørvang
Midlertidig områdeformand
Tlf Mobil: 21 28 20 05
E-mail: jnrvarde@mail.dk

Ringkøbing

Harry Metzmann
Kredsformand
Tlf Hjemme: 97 32 19 55
Tlf Mobil: 30 64 19 55
E-mail: metzmann@hotmail.com

Ebbe Milter Jensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 29 61 84 57
E-mail: ebbemilter@hotmail.com

Karina Hansen
Kredsformand
Tlf Mobil: 21 33 38 16
E-mail: karina_hansen2009@hotmail.com

Anni Lillian Nielsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 26 20 07 30
E-mail:
majaogprins@outlook.dk

Struer

Malene Pedersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 55 48 94
E-mail: malle_pedersen14@hotmail.com

Morsø

Marina Silvia Andersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 21 43 40 02
E-mail: marina.silvia.andersen@gmail.com

Julie Marie Hedegaard Nielsen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 26 65 68
E-mail: Julie.m.h.nielsen@hotmail.com

Skive

Erik Andersen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 96 76 30 60
Tlf Mobil: 24 25 31 61
E-mail: hjaltekire@hotmail.com

Stine Høpfner
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 91 92 67
E-mail: stineh91@godmail.dk

Thisted

Anne Marie Pilegaard
Områdeformand
Tlf Hjemme: 97 97 77 44
Tlf Mobil: 23 28 77 44

Helle Haue Mølnitz
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 63 03 99
E-mail: hmolnitz@gmail.com

Helena Sjöstrand
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 12 11 39
E-mail: ragdollen@gmail.com

John Møller Pedersen
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 81 92 22
E-mail: ricco@fiberpost.dk

Connie Von Moos
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 78 12 86
E-mail: connievonmoos@gmail.com 

Christina Nørgaard Vinding
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 57 53 95
E-mail: krummelure@gmail.com

Maria Glud Nielsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 55 58 73
E-mail: maal@fiberpost.dk

Lene Dige Nielsen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 86 66 27 37
Tlf Mobil: 27 24 85 27
E-mail: lene@markdige.dk

Poul Straarup
Kredsformand
Tlf Mobil: 23 24 14 07
E-mail: p-straarup@hotmail.com

Diana Bjørndal
Kredsformand
Tlf Mobil: 51 82 88 55
E-mail: dianabjorndal@gmail.com

Julie Moth Frederiksen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 34 30 83
E-mail: Julie_moth@hotmail.com

Celina Fagerberg Matthiassen
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 81 83 90
E-mail: cfagerberg@hotmail.com

Holstebro

Camilla Vejlby
Kredsformand
Tlf Mobil: 28 12 33 01
E-mail: camillavejlby86@gmail.com

Norddjurs-Syddjurs

Linda Klindrup
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 98 62 69
E-mail: Linda.klindrup@gmail.com

Anette Brenneche Kjeldsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 50 70 06 58
E-mail: anettekj@live.dk

Anne Grete Gam Dylmer
Kredsformand
tlf Mobil: 20 21 46 18
E-mail: annegrete.dylmer@gmail.com

Katrine Sofie Just
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 21 96 13 11
E-mail: katrinesofiejust@hotmail.com

Katarzyna Ewa Sørensen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 53 22 63 08
E-mail: katarinahs74@gmail.com

Lisbeth Mikkelsen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 24 76 75 63
E-mail: lisbeth.thrane@gmail.com

Randers-Favrskov

Kirsten B. S. Christensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 60 14 67 49
E-mail: peak1@sol.dk

Susanne Kjeldal Jensen
Områdeformand
Sognevej 26
8983 Gjerlev J
Tlf Mobil: 20 13 61 19
E-mail: susjen@dyrenesbeskyttelse.dk

Annette Blichfeld
Kredsformand
Tlf Mobil: 40 81 37 86
E-mail: annette.blichfeld@post.tele.dk

Christina Qvottrup Rafn
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 50 70 31 16
E-mail: christinaqvottrup@gmail.com

Sanne Tornøe
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 28 72 27 65
E-mail: tornoe_11@hotmail.com

Silkeborg-Skanderborg

Bente Hundebøll Eriksson
Kredsformand
Tlf Hjemme: 21 81 05 98
Tlf Mobil: 21 81 05 98
E-mail: benteheriksson@gmail.com

Kaj V. Møller
Kredsformand
Tlf Hjemme: 86 52 31 44
Tlf Mobil: 29 86 31 44
E-mail: nevemoller@mail.dk

Jannie Kristensen
Kredsformand
Tlf Hjemme: 21 96 00 77
Tlf Mobil: 21 96 00 77
E-mail: janniehkristensen@yahoo.dk

Inge Salvagni
Kredsformand
tlf Mobil: 30 36 32 06
E-mail: inge.12@live.dk

Århus-Odder-Samsø

Torben Jensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 29 71 11 64
E-mail: tjsally13@gmail.com

Christina Roersen
Kredsformand
E-mail: grejs6b@gmail.com

Pia Lund Madsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 53 60 99 99
E-mail: pialundmadsen@gmail.com

Anniqa Helena Adamsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 23 95 23 10
E-mail: anniqahelena@gmail.com

Kristine Maike Ewert Eriksen
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 83 06 15
E-mail: maikee23@hotmail.com

Michelle Braganza
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 95 11 19
E-mail: michelle-braganza@hotmail.com

Sarah Reenberg
Kredsformand
Tlf Mobil: 50 70 20 54
E-mail: sarahreenberg@hotmail.com

Aalborg

Lene Rosengren Jensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 77 76 85
E-mail: dokkedal016@hotmail.com

Poul E. Jensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 27 21 93 89
E-mail: pj@stevnmail.dk

Steen Eriksen
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 96 20 66
E-mail: steene@godmail.dk 

Hans-Jørgen Kristiansen
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 29 89 94 01
E-mail: hjek@stofanet.dk

Brønderslev

Henning Ildal
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 24 82 65
E-mail: henning@ildal.dk

Kent Kristensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 27 94 40
E-mail: kentkristensen@yahoo.dk

Lotte Jæger
Kredsformand
Tlf Mobil: 61 71 42 76
E-mail: enodden@tdcadsl.dk

Malene Fanøe Skriver
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 24 62 66 26
E-mail: familienskriver@gmail.com

Frederikshavn & Læsø

Torben Pihl
Områdeformand
Tlf Mobil: 31 15 42 95
E-mail: torpih@dyrenesbeskyttelse.dk 

Gitte Tiberg
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 32 54 08
E-mail: gitte.tiberg@gmail.com

Ivan Bengtsen
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 53 99 17
E-mail: ivanbengtsen@gmail.com

Pernille Friis
Kredsformand
Tlf Mobil: 25 75 26 12
E-mail: gnyllens@gmail.com

Lars Vad
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 30 31 47 86
E-mail: teamvad.dk@gmail.com

Hjørring

Svend Sørensen
Kredsformand
Tlf Mobil: 20 20 99 99
E-mail: ss@inor.dk

Henning Ildal
Kredsformand
Tlf Mobil: 30 24 82 65
E-mail: henning@ildal.dk

Jammerbugt

Karen Krogshave
Kredsformand
Tlf Hjemme: 98 24 47 60
Tlf Mobil: 20 71 85 51
E-mail: karenkrogshave@gmail.com

Daniel Karlsson
Kredsformand
Tlf Mobil: 22 21 10 47
E-mail: danielkarlsson188@gmail.com

Mariagerfjord

Helge Haugaard
Konst. kredsformand
Tlf Mobil: 40 11 01 70
e-mail: hlhaugaard@gmail.com